نحوه صحیح انجام کارهای روزانه

افراد مبتلا به کمردرد چگونه باید کارهای روزانه را به صورت صحیح انجام دهند؟


یکی از علل مهم در ایجاد کمردرد و یا بازگشت علائم پس از درمان فشارهایی است که در طول روز و در هنگام انجام کارهای روزمره به کمر وارد می شود. تمام افراد مبتلا به کمردرد و بطور کلی تمام افراد باید در مورد نحوه صحیح انجام کارهای روزمره (Activities of Daily Living) (ADL) آموزش ببینند. بهترین روش آموزش برای این کار شرکت در کلاسهای آموزش ورزش و اصلاح راستای بدن است که در ضمن آن نحوه صحیح انجام کارهای روزمره مانند نشستن، ایستادن، برداشتن اشیا از زمین، رانندگی، خوابیدن و ... آموزش داده می شود. فایلی که در اینجا جهت دانلود قرار داده شده توسط دکتر هومن محمودی و برای ارائه در همایش ملی پزشکان عمومی و آموزش پزشکان تهیه شده که در اینجا جهت استفاده عموم قرار داده می شود.

در صورتی که از مشکل کمردرد رنج می برید علاوه براینکه باید تمام موارد موجود در فایل را در انجام فعالیتهای روزانه رعایت کنید، باید ورزشهای مناسب برای درمان کمردرد یا پیشگیری از آن را هم به صورت روزانه انجام دهید. با انجام صحیح فعالیتهای روزانه و با قوی نگه داشتن عضلات شکم و کمر می توانید تا حد بسیار زیادی از احتمال ابتلا به کمردرد بکاهید یا در صورت بروز شدت آن را در حد پایین نگه دارید.

در صورتی که مایلید ورزشهای مربوط به کمر و شکم به صورت اختصاصی و با توجه به وضعیت شخصی شما برایتان انتخاب و ارسال شود به بخش "درخواست ورزش آنلاین" در همین وبسایت مراجعه فرمایید.


نحوه صحیح انجام کارهای روزانه

کمردرد، درد کمر، کارهای روزانه، پیشگیری از کمردرد، ورزش آنلاین، دریافت ورزش آنلاین، ارسال ورزش آنلاین، ورزش درمانی