درخواست توانبخشی به صورت آنلاین

یکی از مشکلاتی که بسیاری از بیماران مبتلا به بیماریهای ناتوان کننده مانند سکته مغزی، ضربه مغزی، ام اس، پارکینسون، ضایعات نخاعی و غیره با آن مواجه هستند سختی یا عدم امکان مراجعه حضوری به مراکز توانبخشی جهت درمان می باشد.

در سالهای اخیر تکنولوژی تله مدیسین (پزشکی از راه دور) به یاری این بیماران آمده و دریافت بسیاری از درمانهای توانبخشی را بدون نیاز به مراجعه به مراکز توانبخشی ممکن کرده است. 

مرکز جامع توانبخشی دکتر هومن محمودی، نخستین مرکز در ایران است که علاوه بر ارائه خدمات متنوع توانبخشی به صورت حضوری، بسیاری از این خدمات را به صورت آنلاین در اختیار هموطنان عزیز در تمام نقاط جهان قرار داده است.

 

توانبخشی از راه دور


در این روش بیمار به راحتی و از محل زندگی خود و به صورت آنلاین با متخصصین توانبخشی (پزشک، کاردرمانگر، فیزیوتراپیست) تماس گرفته و توسط پزشک متخصص ویزیت می شود یا جلسات تمرین درمانی و توانبخشی را با نظارت و راهنمایی مستقیم کاردرمانگر یا فیزیوتراپیست و به کمک یکی از افراد خانواده یا مراقبین خود انجام می دهد. به این روش توانبخشی از راه دور (tele-rehabilitation) گفته می شود.

ورود به راهنمای درخواست


اثربخشی توانبخشی از راه دور از نظر علمی کاملاً ثابت شده و در بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان به صورت روتین در دسترس بیماران می باشد. 

مزایای توانبخشی از راه دور شامل موارد زیر می باشد:

  • امکان شروع درمان در اسرع وقت بدون نیاز به انتقال بیمار به مرکز توانبخشی
  • امکان ارائه خدمات توانبخشی به بیمارانی که به هر دلیل نمی توانند به صورت حضوری مراجعه کنند
  • کاهش استرس و فشار به خانواده و مراقبین بیمار به دلیل عدم نیاز به حمل و نقل بیمار به مرکز توانبخشی
  • صرفه جویی در وقت و هزینه مراقبین جهت انتقال بیمار
  • امکان مشاهده محل زندگی بیمار توسط درمانگر برای حل مشکلات حرکتی بیمار در خانه
  • امکان ارائه خدمات توانبخشی توسط بهترین متخصصین در تمام نقاط کشور

 

ورود به راهنمای درخواستدرخواست توانبخشی به صورت آنلاین

توانبخشی آنلاین, توانبخشی از راه دور, telerehabilitation, فیزیوتراپی آنلاین, تله مدیسین, کاردرمانی آنلاین, کاردرمانی از راه دور, فیزیوتراپی از راه دور